Kocaeli Sanayi Odası Proses Emniyeti Sempozyumu, büyük endüstriyel kazaların ve doğal afetlerin önlenmesine yönelik tedbirlerle ilgili yönetmelikler, uygulamalar, teknik detaylar, Ar-Ge, ürün ve hizmetler hakkında bilgi vermek üzere düzenlenmektedir.

 

Sempozyum; sektör liderlerini, profesyonelleri ve uzmanları bir araya getirerek bilgi ve deneyim alışverişini teşvik eden bir ortam yaratmayı hedeflemektedir. Açılış konuşmaları, çeşitli konularda düzenlenen paneller, teknik ve ticari sunumlar sayesinde katılımcılar; proses emniyeti alanındaki en son gelişmeler, iyi uygulamalar ve yenilikçi yaklaşımlar hakkında bilgi sahibi olma fırsatı bulacaklardır. Ayrıca, ramak kala olaylardan çıkarılan dersler, endüstriyel denetimler sırasında tespit edilen sorunlar ve sektörlerdeki iyi uygulamalar tartışılacaktır.

 

Sempozyum programında SEVESO III Direktifi, ATEX Direktifleri, Basınçlı Kaplar/Ekipmanlar, CLP Tüzüğü/SEA Yönetmeliği, REACH Tüzüğü/KKDİK Yönetmeliği ve Dijitalleşmenin Proses Emniyeti üzerindeki etkileri gibi konular ele alınacaktır. Ulusal ve uluslararası sektör profesyonelleri, sektör profesyonelleri, akademisyenler, ürün/hizmet geliştiriciler, denetçiler ve belgelendirme kuruluşları sunumlar ve paneller aracılığıyla bilgi ve deneyimlerini paylaşacaklardır.

 

Sergi alanında, bu konularla ilgili ürün, hizmet ve danışmanlık sunan şirketler, iş fırsatlarını geliştirmek için sempozyum ziyaretçileriyle bağlantı kurma fırsatına sahip olacaktır.